Gabiony na zakázku

Firma GABIONET s.r.o. se specializuje na dodávku kompletních prvků pro gabionové konstrukce. Zajistíme vám dle vašich požadavků dodávku materiálu případně realizaci gabionu na klíč. Obraťte se na nás, ke každému klientovi přistupujeme vždy individuálně s maximální péčí a osobním přístupem.

Gabiony jsou určeny těm, kteří chtějí udělat ze svého okolí originální místo s požadavkem na estetičnost a nejvyšší užitkové vlastnosti. Tvorbou gabionů vytváříme zajímavé architektonické prvky, které mají jedinečnou podobu a dotváří místo pro příjemný život a zároveň poskytují dostatečný prostor soukromí. Gabion je drátokamenný stavební prvek, který má praktické využití zejména v exteriérech ale i pro estetické využití v interiérech. Spektrum využití je široké.

Gabionové konstrukce jsou zajímavým architektonickým prvkem, představující okrasný prvek pro zahrady a parky. Můžeme z nich zkonstruovat ploty, pergoly, stěny, opěrné zdi, sloupy, zahradní altány, dřevníky, krby, lavičky, stoly ale i kapličky nebo kryt na popelnici . Fantazie našich klientů jsou prostě neomezené.

Gabionydále představují vynikající prvek pro rozložení tlaku okolní zeminy jako protierozní nebo protihluková stěna. Gabiony se používají také pro zkrášlení interiérů, stačí do něj začlenit gabiony v podobě sloupů, obložení krbů, konferenčních stolků nebo celých stěn. Gabion je velmi vděčný materiál. Je třeba si připomenout, že zahrada je krásná nejen vegetací, ale i doplňky, které dotvářejí charakter architektury. S trochou fantazie gabionové prvky, oplocení nebo zahradní gabiony tvoří zcela novou tvář vaší zahrady, která vám bude dělat radost a dotvářet příjemnou pohodu.

VÝHODY GABIONŮ

  • Dlouhá životnost bez nutnosti údržby
  • Variabilita, stabilita a odolnost
  • Rychlá montáž, realizace se provádí suchým procesem, je tedy možná celoročně
  • Použití přírodních materiálů pro výplň (kámen, dřevo, sláma, steré cihly atd.)
  • Výborná protihluková zábrana, vhodná k domům u frekventovaných silnic
  • Vysoká míra soukromí a komfort bydlení
  • Možnost pozdějšího upravování, snadná demontáž a přizpůsobování tvaru, změna výplně nebo samotné přemístění
  • V zahradní architektuře má kámen již od pradávna své pevné místo. Výplň oplocení je možná různým kamenem, co do velikosti, barvy a tvaru

GABIONOVÉ PLOTY

Gambionové ploty

Největší předností gabionových plotů je jejich široká variabilita, snadnost použití, okamžitá funkčnost a dlouhodobá životnost.
Největší předností gabionových plotů je jejich široká variabilita, snadnost použití, okamžitá funkčnost a dlouhodobá životnost. Rozměry plotů z gabionů přizpůsobíme potřebám zákazníka, je možné volit jakékoliv tvary a několik různých druhů velikostí gabionové sítě. V neposlední řadě si můžete zvolit výplňový materiál, kterým bývá nejčastěji lomový nebo přírodní kámen. Výsledný vzhled se nemusí už nijak upravovat, pokud nechcete do gabionů přidat rostliny. Pomocí gabionových plotů je možné snadno oddělit potřebný prostor od hlukua ruchu. Ploty z gabionů jsou skvělým řešením, pokud si chcete zajistit maximální pocit soukromí. A navíc jsou tvořeny pouze přírodními a recyklovatelnými materiály, které lze kdykoliv rozebrat a znovu použít.

KOMBINOVANÉ PLOTY

Gabion je sám o sobě zajímavým prvkem. Máte-li však rádi i jiné přírodní materiály než je kámen, nebo chcete mít z části průhledný gabion,pak je vhodné zvolit kombinovaný gabionový plot.

 

Gabionové ploty je možné kombinovat s kovanými ploty, tahokovem, svařovanými dílci nebo dřevem. Můžeme volit různé druhy výplňových materiálů, volba výplně je pouze na vás. Vzhled gabionových konstrukcí působí atraktivním dojmem a dá se lehce změnit druhem použitého materiálu výplně a sítě.

Můžeme kombinovat klasický kámen s vyvřelou horninou, dřevem, slámou nebo starými cihlami.Případně zvolte různé variace kamenů s různou velikostí i tvarem, které dohromady vytvoří designový architektonický prvek pro váš dům i zahradu.

GABIONOVÉ PRVKY

Gabiony se hodí jako dekorační prvky, nemusí mít pouze opěrnou funkci. Je možné je využít jako netradiční prvek do vaší domácnosti nebo na zahradu. Díky jejich funkčnosti a variabilitě nabízí široké možnosti využití. Jejich přirozený vzhled je příjemný a ve spojení s přírodou se jedná o dokonalou kombinaci. Můžete si vybrat velikost gabionové konstrukce, strukturu a velikost ok sítě a výplňový materiál – jeho barvy i hrubost.

Gabiony se kromě jiného používají pro výstavbu dekoračních zídek, schodišť, zahradních schodů, obkladů nebo menších dekoračních prvků, které lze umístit také do interiérů. Pergoly, stěny, opěrné zdi, sloupy, zahradní altány, dřevníky, krby, lavičky, stoly ale i kapličky nebo kryt na popelnici, fantazii se meze nekladou.

Například květináče nebo stolky se staly oblíbenými netradičními doplňky, které vypadají velice luxusně, a přesto jsou cenově dostupné.
Protože je ocelová síť vybavena antikorozní úpravou, je možné gabiony umístit také do vody, kde mohou zpevnit stěny rybníčkůči jezírek na vaší zahradě.

GABIONY V ZAHRADĚ

Design do zahrady jednoduše patří. Zahradní gabiony mají v dnešní době velké uplatnění a to především pro zajímavá architektonická řešení a nenáročnost na údržbu. Zahradní gabiony vytváří řadu terénních a dekorativních úprav v zahradách, parcích a terasách.
Mezi jednoduché a účel plnící formy patří květináče, lavičky, stoly, zástěny uvnitř zahrad nebo různé opěrné zídky. O něco složitější jsou grily, sezení a altánky.
Do gabionů také lze zasadit libovolné rostliny, doporučujeme stálozelené.

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500